Plundrový jablečný závin

1:08

Jablečný závin je prostě základ. Je jednoduchý, rychlý a hlavně dobrý. To může být trochu v rozporu s tím, že si někteří lidé myslí, že je těsto na jablečný závin složité připravit. Není tomu tak. A zcela upřímně, plundrové těsto je ještě jednodušší než listové, takže se není čeho bát. Stačí jen se odhodlat a pustit se do toho. Třeba s tímto receptem :-)


Plundrové těsto je v podstatě směs kynutého a tukového těsta, které jsou rozválené dohromady. Proto vlastně tento recept jde rozdělit z hlediska těsta do tří částí: tukové těsto, kynuté těsto a jejich zpracování. Pak následuje naplnění a zabalení závinu a je to zakončené upečením.

Ano, vzhledem k tomu, že plundrové těsto obsahuje kynuté, chvíli to trvá, než vykyne. Příprava je ale zcela jednoduchá. Obzvlášť pokud člověk postup a nepoužívá půl roku staré droždí... :-)

SUROVINY

Tukové těsto:
  • 100g tuk (HERA)
  • 80g hladká mouka 
Kynuté těsto:
  • 20 g droždí
  • 80 ml polotučného mléka
  • 20 g cukru
  • 150 g hladké mouky
  • 40 g tuku (HERA apod.)
  • 1 žloutek
  • špetka soli
Dále budeme potřebovat: mletou skořici, 1/2 vejce na potření, 2 x 300g nastrouhaných jablek, potravinovou fólii, papír na pečení a nejlépe kuchyňský robot s nástavcem na strouhání (šetří práci).

POSTUP

Krok 1: Příprava tukového těsta
Mouka s tukem se promne, udělá se z něj placka a ta se dá do lednice.
Na tento krok je vhodné použít ruční robot/šlehač s nástavcem na míchání těsta. Je to rychlé a člověk si u toho moc neupatlá ruce.
V momentě, kdy jde z tukového těsta udělat placka, která drží u sebe, je třeba ji zabalit do kuchyňské fólie a dát zhruba na hodinu do lednice.


Krok 2: Příprava kynutého těsta
Pro přípravu kynutého těsta se použije klasický postup.
Nejprve dáme mouku do mísy a vyhloubíme v ní ďolík, do kterého nalijeme vlažné mléko. Do mléka rozdrobíme droždí a přisypeme polovinu cukru. Mléko s droždím, cukrem a trochou mouky zamícháme a poprášíme moukou. Mísu následně přikryjeme utěrkou a necháme cca 20 minut v teple odstát.

Po odstátí, až se nám kvásek mírně zpění, přilijeme rozehřátý tuk (jednoduše v mikrovlnce), přidáme žloutek, zbytek cukru a špetku soli. To vše pozvolna zamícháme vidličkou, dokud to jde. V momentě kdy je těsto hutnější, použijeme buď vařečku nebo prohněteme rukama. Těsto pak necháme cca 30 minut kynout.


Krok 3: Zpracování plundrového těsta na závin
Z vykynutého těsta vyválet placku, stejně tak z tukového těsta.


Položit tukové těsto na kynuté, zatočit do rulády, rozkrojit na dvě půlky.



Krok 4: Naplnění a zabalení závinu
Každá z půlek je základem pro jeden závin - vyválí se, posype skořicí, naplní jablky, zabalí a přendá na plech.


Závin nerolujeme, jen vezmeme konce a přehneme.



Krok 5: Potření a pečení
Nechat vykynout asi 20 minut a před pečením potřít rozšlehaným vejcem.



Peče se cca 30 min na 190°C (pochopitelně v předem vyhřáté troubě).


Dále by vás mohlo zajímat:

0 komentářů

Oblíbené jablečné recepty

Co pořídit do kuchyně

Subscribe